Gazeta10

Fillon kampi veror i fëmijëve në Prizren, organizim i Kosovës me partnerët gjerman

Përmes një komunikate për media, është njoftuar se Kampi Veror i Fëmijëve do të mbahet për herë të tretë në Prizren nga datat 19 deri më 23 shtator 2022, raporton Gazeta10.

Në mbledhjen e fillimin e këtij program ishte edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me kryetarë komunash, boksierin Luan Krasniqi si dhe profesoreshën e Departamentit të Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës , Remzie Shahini-Hoxhaj.

Ky kamp organizohet nga Education Unlimited, organizatë gjermane dhe mbahet në hapësirat e Gjimnazit Loyola (Prizren) dhe është mundësuar me ndihmën e Qeverisë së Kosovës dhe Ministrisë Federale Gjermane për Familje, të Moshuar, Gra dhe të Rinj.

“Kampin Veror të Fëmijëve që do të mbahet për herë të tretë nga 19-23 shtator 2002 në Prizren. Ky kamp organizohet nga Education Unlimited organizatë gjermane dhe mbahet në hapësirat e Gjimnazit Loyola (Prizren).”, thuhet në njoftim.

Në të marrin pjesë 80 nxënës nga Gjermania, Franca, Shqipëria, Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Kosova./Gazeta10.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej