Gazeta10

Gërvalla: Nuk kemi lënë asnjë derë pa trokitur në mënyrë që votat nesër të jenë të siguruara

Kosova dhe Serbia kanë nisur një ‘luftë’ diplomatike rreth anëtarësimit të Kosovës në Këshillin Evropian.

Kosova është optimiste se të martën (nesër) do të marrë dritën jeshile për pranim në Këshill të Evropës.

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla, një ditë para mbledhjes së Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës është shprehur optimiste për anëtaërimin e Kosovës në KiE.

Në emsionin ‘Politiko me Kushtrim Sadikun’ në Kanal10, ministrja Gërvalla ka ripërsëriti se Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet për tu anëtarësuar në KiE, raporton gazeta10.

“Unë jam optimiste por kur kemi të bëjmë me votim, duhet të llogarisim dy opsione”, ka thënë Gërvalla.

Ajo ka thënë se kanë ardhur në Strasbourg një ditë para mbledhjes së Asmablesë dhe kanë trokitur në çdo derë për t’i siguruar votat. /Gazeta10/

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë