Gazeta10

Gjylameti: Kurti e Rama s’besoj që kanë raporte të këqija

Deputetja e Partisë Socialiste të Shqipërisë, Blerina Gjylameti ka qenë e intervistuarja e radhës nga gazetari Kushtrim Sadiku gjatë festës së organizuar të delegacionit kosovar në Strasburg.

Gjylameti ka thënë se  Kurti e Rama nuk kanë raporte të këqija.

“Nuk besoj që kanë raporte të këqija Rama me Kurtin, për sa kohë angazhimin që ka pasur z. Rama bashkë me qeverinë shqiptare në mbështetje të asaj që është gjysma jonë përtej kufirit ka qenë e pakufizuar, do të jetë e pakufizuar dhe nuk ka gjë që i ndanë shqiptarët më”, ka thënë ajo

Sipas saj, të dy qeveritë, ajo shqiptare dhe ajo kosovare po bëjnë punë të mirë. /GAZETA10/

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë