Gazeta10

Greqia sërish goditet nga një tërmet i fortë

Greqia nuk ka gjetur qetësi as ditën e sotme.

Raportohet se edhe një tërmet i fortë është regjistruar atje.

Fuqia e dridhjes ka qenë 4.7 ballë të Rihterit.

Thuhet se epiqendra e lëkundjes së tokës ishte në zonën e Ilisë, dhe se dridhjes ishin ndjerë edhe në disa qytete tjera.

Greqia edhe një ditë më parë është ‘dridhur; nga tërmeti në afërsi të Kyllinit.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë