Gazeta10

Habit Limaj me deklaratë: Pas çlirimit ka pas përpjekje për luftë civile

Kreu i Nismës socialdemokrate, Fatmir Limaj, në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun ka thënë se pas çlirimit, Kosova ka pasur rrezik të ketë luftë civile.

Ai ka thënë se ndihet krenar që ka qenë pjesë e komunitetit politik në atë kohë dhe nuk kanë rënë në kurthin për të shpërthyer lufta civile, raporton Gazeta10.

“Kosova pas çlirimit ka pasur një rrezik tjetër, nga këndvështrimi im ka pasur rrezik për luftë civile dhe unë ndihem krenar që kam qenë pjesë e atij komuniteti politik pa dallim partish që nuk kemi rënë në kurthe dhe graca që vendin tonë me e dërgu në një përplasje civile, këtu ka ndiku shumë faktori ndërkombëtar, ndërsa Serbia është që 100 vite në Kosovë, dhe ka qenë e pambrojtun, një popull i varfër, pas çlirimit që është bërë në Kosovë ne duhet të ecim përpara dhe të mbyllen disa gjëra të së kaluarës”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube