Gazeta10

Halil Kastrati paralajmëron dy mega projekte në Mitrovicë

Drejtuesi i “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati ka njoftuar se kanë finalizuar ndërtimin e një shtëpie në Mitrovicë për personat në nevojë, shkruan Gazeta10.

Kastrati ka shtuar se tanimë është nisur edhe ndërtimi i një shtëpie tjetër.

Në rrjetin social Facebook, ai ka bërë të ditur po ashtu, se do të dhurohen 40 shtëpi të reja, si dhe do të vihet gurthemeli i QKMF-së në Mitrovicë.

Postimi i plotë:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë