Gazeta10

Halil Kastrati paralajmëron dy mega projekte në Mitrovicë

Drejtuesi i “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati ka njoftuar se kanë finalizuar ndërtimin e një shtëpie në Mitrovicë për personat në nevojë, shkruan Gazeta10.

Kastrati ka shtuar se tanimë është nisur edhe ndërtimi i një shtëpie tjetër.

Në rrjetin social Facebook, ai ka bërë të ditur po ashtu, se do të dhurohen 40 shtëpi të reja, si dhe do të vihet gurthemeli i QKMF-së në Mitrovicë.

Postimi i plotë:

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri