Gazeta10

Hapet konkursi, për regjistrim të nxënësve në gjimnaze dhe shkolla profesionale në Prishtinë

Nga nesër ditë e mërkurë, më datë 10.07.2024 deri të premten më 12.07.2024, është i hapur konkursi për regjistrimin e nxënësve në gjimnaze dhe shkolla profesionale.

Këtë e ka bërë të ditur komuna e Prishtinës përmes një njoftimi.

Të drejtë regjistrimi në shkolla të mesme në Prishtinë, kanë të gjithë ata që kanë përfunduar arsimin e obligueshëm fillor e që nuk janë mbi moshën 17 vjeç.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur