Gazeta10

Haradinaj i thotë Kurtit të tërhiqet: E keni qitë në gjunjë ekonominë, po doni me bë llugë me Serbi 

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i është drejtuar publikisht Kryeministrit Albin Kurti, duke i kërkuar të tërhiqet, pasi sipas tij ai ka hyrë në rrugë të gabuar.

Haradinaj nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, e ka kritikuar Kurtin për keqqeverisje, transmeton Gazeta10. 

Sipas tij, Qeveria Kurti e ka ‘qitë’ në gjunjë ekonominë e vendit dhe bizneset po i çon drejt falimentimit. 

“Nuk është marre me thanë, më falni paskam hyrë në zanat të huaj. Nuk je as i pari as i fundit, që e humb rrugën diku. Është nder e njerëzi me ditë kur me u tërheqë”, ka shkruar ndër të tjera Haradinaj. /Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri