Gazeta10

Haradinaj njofton për lokacionin e ri të AAK-së: Shtëpi e sigurtë e me dyer të hapura për të gjithë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka njoftuar se sot janë hapur dyert e lokacionit të ri të kësaj partie.

Haradinaj përmes një shkrimi në Facebook, ku edhe postoi fotografi të lokacionit të ri tha se Aleanca ka qenë dhe mbetet shtëpi e sigurt e me dyer të hapura për të gjithë.

“Sonte, në mënyrë solemne i hapëm dyert në lokacionin e ri qendror të Aleancës. E nisëm me mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm dhe vazhduam me aktivistë e miq.

Aleanca ka qenë dhe mbetet shtëpi e sigurtë e me dyer të hapura për të gjithë”, shkroi Haradinaj.

Në këtë hapje solemne shihen një numër i madh i aktivistëve dhe miqëve të kësaj partie.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë