Gazeta10

“Jetimat e Ballkanit” dhurojnë 20% të shumës për ndërtimin e QKMF-së në Mitrovicë

Jetimat e Ballkanit po mbajnë evente të ndryshme me diasporen tonë, e ku dy të tilla kanë qenë njëra në Zhenevë dhe tjera në Ingloshtav, raporton Gazeta10.

Halil Kastrati, në emisionin e Premtja me Halilin në Kanal10, ka thënë se janë organizuar ndeshje futbolli humanitare dhe vetëm nga njëra ndeshje janë mbledhur 140 mijë franga, ndërsa nga tjetra ndeshje 40 mijë euro.

“Me lejen tonë është organizuar një ndeshje futbolli humanitare me organizator Qazim Shabani, ku kanë marrë pjesë ekipi zvicran me lojtar të njohur, dhe nga ajo ndeshje janë e grumbulluar 140 mijë franga.

Po ashtu është organizuar edhe një lojë futbolli me 48 ekipe në Ingloshav dhe shuma që është mbledhur është 40 mijë euro”, ka thënë ai.

E sipas Kastratit shumat e mbledhura nga turniret e futbollit janë dhuruar për Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Mitrovicë(QKMF)./Gazeta10

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë