Gazeta10

“Komisioni Diciplinor e ka trajtuar me urgjencë rastin e asamblistit Mujeci” – Flet deputetja e VV-së

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arjeta Fejza në Info10 për rastin e ish asamblistët të VV-së, i cili u arrestua sot në Tiranë, tha se Komisioni Diciplinor ka marrë vendimin e menjëhershëm për largimin e Besnik Mujeci nga partia.

Sipas saj, Vetëvendosja nuk dëshiron të humb kohë në raste të kundërligjshme si kjo e ansambleistit, raporton Gazeta10.

“Komisioni Diciplinor është mbledhur menjëherë në mënyrë urgjente e ka trajtuar si rast dhe ka marrë vendimin që zoti Mujeci të mos jetë antarë i VV-së, këto çështje janë të dënueshme dhe nuk dëshirojmë që të ketë asnjë hapsirë kohore kur kemi të bëjmë me fenomene të tilla të kundërligjshme”, tha ajo në Info10./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej