Gazeta10

Komuna e Prishtinës njofton se sonte ndezen dritat e fundvitit, fton qytetarët për të festuar së bashku

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sonte ndezen dritat e fundvitit, raporton Gazeta10.

Këto drita do të ndezen në sheshin “Xhorxh Bush” ku do të hapet “Tregu i Fundvitit”.

Po ashtu, do të ketë edhe performancë muzikore nga “String String” dhe grupi “Okarina”.

Komuna fton qytetarët për të festuar së bashku.

Këtu keni njoftimin e plotë:

“Të nderuar qytetarë të Kryeqytetit, sonte me datë: 13.12.2022 duke filluar nga ora 19:00 në sheshin “Xhorxh Bush” do të hapet “Tregu i Fundvitit” si dhe do të bëhet ndezja e dritave për festat e fundvitit.

Gjithashtu, do të ketë edhe performanca muzikore nga “String String” si dhe grupi “Okarina”.

Ejani të festojmë së bashku!

Komuna e Prishtinës Perparim Rama Donjeta Sahatçiu Alban Zogaj”, thuhet në njoftimin e Komunës së Prishtinës. / Gazeta10.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur