Gazeta10

Kosova sonte luan ndeshjen më të rëndësishme ndaj Zvicrës

Kosova po vazhdon të ëndërrojë, pasi që ka ende matematika në lojë.

Kualifikimi historik në Kampionat Evropian ende ka gjasa matematikisht të ndodh për dardanët.

Megjithatë, shumë pak varet nga ne.

Kosova ndeshet sonte në Basel me Zvicrën, në kuadër të ndeshjes së parafundit të ciklit kualifikues për Euro 2024.

Aktualisht, dardanët gjenden në vendin e katërt me 10 pikë, gjashtë më pak se Zvicra.

E kualifikimi historik do të ndodhte në rast se Kosova fiton sonte ndaj Zvicrës dhe e mposht të martën Bjellorusinë.

Ndërsa, Rumania duhet që të paktën të barazojë me Izraelin dhe të fitojë ndaj Zvicrës.

Mungesë e madhe për ne do të jetë qendërsulmuesi, Vedat Muriqi i cili u lëndua në ndeshjen ndaj Izraelit.

Dueli Zvicër-Kosovë zhvillohet nga ora 20:45.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa