Gazeta10

Krasniqi: Kurti t’i lë filmat vizatimor dhe të merret me problemet e vendit

Profesori universar, Milazim Krasniqi në emisionin Info 10 ka komentuar vizitën dhe reagimet pas vizitës se kryeministri Kurti në Maqedoninë e Veriut.

Sipas tij, Kurti duhet të merret me problemet që janë në vendin tonë dhe mos të bëjë vizita përçarëse, raporton Gazeta10.

“Kurti më së miri ka qenë të fokusohej në problemet e mëdha që ka Qeveria dhe ti lërë këta filma të vizatuar me rolin e tij kinse të rëndësishëm në Ballkan sepse nuk ka asnjë rol Kurti dhe Kosova në këto relacione”, tha ai.

Profesori Krasniqi shton se vizita e Kurtit ka qenë gabim për faktin se nuk është dakorduar me Qeverinë e Maqedonisë./Gazeta10  

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej