Gazeta10

Kryetari i AGK-së: Qëllimi i Qeverisë Kurti ‘ta mbush KPM-në me njerëz të VV-së’

Kryetari i AGK-së, Xhemajl Rexha ka reaguar pasi deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë miratuar ligjin për KPM-në pa i marrë fare parasysh rekomandimet e BE-së, Këshillit të Evropës dhe OSBE-së.

Në emisionin ‘Raport’ në Kanal10, Rexha ditën e sotme e ka quajtur të keqe për mediat në Kosovë.

Rexha ka thënë se me miratimin e këtij ligji, Qeveria e Kosovës ka për qëllim disiplinojë dhe kontrollojë mediat online që mund të jenë kritike ndaj kësaj qeveri.

“Kjo është për keqardhje dhe është ditë e keq për mediat në Kosovë. Qeveria po punon kundër lirisë së medias dhe shprehjes në Kosovë. Qeveria po punon kundër lirisë së medias dhe shprehjes në Kosovë”, ka thënë Rexhaj, raporton gazeta10.

Tutje ai ka theksuar se qëllimi i Qeverisë Kurti  është që ‘ta mbush KPM-në me njerëz të VV-së’. /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur