Gazeta10

Kurti e Vuçiq përballë njëri-tjetrit te ish-vila e Titos

Ngjarja kryesore e kësaj jave pritet të ndodhë paraditën e kësaj të shtune kur do të takohen krerët e dy shteve, kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në Ohër, në kuadër të procesit të dialogut Kosovë-Serbi.

LEXO EDHE: Gjithçka gati për takimin Kurti – Vuçiq, në Ohër / Kanal10 me raportim special

Kurti e Vuçiqi pritet të diskutojnë për zbatimin e planit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve mes dy shteteve.

Për këtë ngjarje Kanal10 do të ju mbajë të infomruar përmes ekranit me një transmetim special nga ekipi që ndodhet në Maqedoninë e Veriut.

Siç ka bërë të ditur në Info10 gazetari, Kushtrim Sadiku një pjesë e takimeve do të zhvillohet në pjesën residenciale të e Presidentit, Stevo Pendarovski, e cila ishte shfrytëzuar edhe nga lideri kryesor i Jugosllavisë, Josip Broz Tito, ku ishin zhvilluar edhe bisedimet për marrëveshjen e Ohrit.

Jo shumë larg saj, pjesa tjetër e takimeve pritet të mbahet në hotelin ku do të akomodohen delegacionet e të dyja palëve, e i cili ndodhet në afërsi të Shën Naumit në Ohër.

Vec përfaqësuesëve euro-amerikan, gazetari Sadiku ka treguar se në Ohër pritet të shkojë edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski/Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë