Gazeta10

Kurti pas bisedës me Escobarin: Konfirmova angazhim aktiv në negociata

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka zhvilluar një bisedë telefonike me emisarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar.

Temë e kësaj bisede mes Kurtit dhe Escobarit, ishte zbatimi i shpejt i marrëveshjes themelore dhe aneksit të saj.

Kreu i qeverisë kosovare konfirmoi angazhim aktiv në negociata gjatë takimit të dialogut në Bruksel.

“E falënderova për mbështetjen e SHBA-së”, tha Kurti.

Të enjten, më 14 shtator, në Bruksel pritet të takohen kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?