Gazeta10

“Kurti ua bëri bajat politikën në parlament” -Gashi për sharjet e Shalës: Fjalor “desperados” nga akademiku

Blerim Gashi e ka quajtur ordiner politik, deputetin e LDK-së Kujtim Shalën i cili në seancën e sotme plenare, shau në mënyrë banale kryemiistrin Albin Kurti.

Për këtë deklaratë madje, edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca ia ka tërhequr vërejtjen deputetit të LDK-së i cili më pas tha që “vërjetjen t’ia dërgoj me psotë”, shkruan Gazeta10.

Gashi tha se reagime të tilla i ngjajnë të politikanëve të dëshpruar për humbjet e tyre në rrafshin politik.  

Ky është fjalor i “desperadosave” – tha Gashi në Politiko në Kanal10.

“Këtë q…. e akademik, doktor, profesor e çka është ky tjetër që i ka nja 20 tituj që i ka akademik fisnik me nobilitet ky z.Shala që thojnë i dul harpallëku. Nuk pret njëri ksi deklarata nga një doktor e profesor, nga një ordiner dhe anëtar të akademik i shkencave, nënkryetar e njeri me përvojë dhe nga një parti pacifiste e butë shumë fisnikrore si LDK-ja të sillet si një vagabond politik. Më së paki e kam pritur nga ai, ajo është një gjuhë e partizanëve. E kuptoj pse e ka ba atë, se jau ka ba bajat politikën kryeministri Kurti. Normal në situatën e dëshpruar, depresive nga humbja politike dhe nga fitore e një pas njëshme. Ky është fjalor i “desperadosave”.”, deklaroi Shala në Politiko ./Gazeta10   

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur