Gazeta10

Kurtishi: Vizita e Kurtit trazoi politikanët maqedonas, doli në horizont mendësia jugosllavo komuniste

Juristi nga Maqedonia e Veriut, Emir Kurtishi në emisionin Info10 ka komentuar dhe ka treguar se çka po flitet në Maqedoni për vizitën e Kurtit.

Sipas tij vizita e Kurtit trazoi shumë politikanë maqedonas, raporton Gazeta10.

“Vizita e Albin Kurti këtu e trazoi pluhurin e së kaluarës dhe sërish doli në horizont ajo mendësia jugosllavo komuniste”, tha Kurtishi në Kanal10.

E ndërsa ai flet edhe për denimin e kryetarëve të Maqedonisë së Veriut dhe thotë se nuk ka bazë ligjore që ata të denohen./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej