Gazeta10

Lufta në Ukrainë, raportohen shpërthime në Donetsk

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë raportuar shpërthime në qytetin e pushtuar të Donetskit mëngjesin e sotëm, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta10.

Sipas kanalit Telegram të Forcave të Armatosura të Ukrainës, tashmë ka viktima dhe të plagosur.

Sipas njoftimit, shpërthimi ka ndodhur në qendër të qytetit pranë një hoteli dhe një teatri. / Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë