Gazeta10

Matoshi kritika tifozëve në Tiranë: Mos abuzoni me fëmijët e policit të vrarë

Analisiti Halil Matoshi ka reaguar në lidhje më ‘shfrytëzimin’ e fëmijëve të policit të vrarë në Banjskë, Afrim Bunjaku nga tifozët Kuq e Zi në stadiumin ‘Air Albania.

Sipas tij, ky është një keqpërdorim i fëmijëve, pasi fëmijët e policit të vrarë janë përdorur për të nxitur urrejtje ndërmjet dy kombeve, raporton Gazeta10.

“Konventat Ndërkombëtare për mbrojtjen dhe ato mbi të drejtat e fëmijës si dhe ligjet kombëtare e ndalojnë me rreptësi përdorimin fëmijëve në aktivitete ku mund të cënohet integriteti dhe dinjiteti i tij, ku mundet me u abuzu nga organizata e turma me qëllime përfitimi ose nxitje të urrejtjes”, tha ai në një postim në Facebook./Gazeta10

NË FOKUS

gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
naim murseli
“Dy ditë besë” - Familja Ademaj i jep besë familjes Murseli
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
407385529_222349917549408_8629165754259080005_n
Naim Murseli dhe Liridona që u vra pardje, kishin aplikuar për divorc në vitin 2019, por çështja s’kishte marrë epilog
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
liridonaa
Familja e Naim Murselit anulon të pamën për Liridona Murselin