Gazeta10

Ministri Krasniqi konfirmon anagazhimin e bashkëshortit të ministres Haxhiu pas raportimit të Gazeta 10

Emërimin e Alban Krasniqit – bashkëshortit të Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, si Këshilltar i Jashtëm Politik të Ministrit të Administrimit dhe Pushtetit Lokal, e ka konfirmuar ministri Elbert Krasniqi. 

Këtë ai e ka bërë pas raportimit të Gazeta10, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, transmeton Gazeta10. 

Ministri Krasniqi ka thënë se angazhimi i Alban Krasniqit në këtë ministri do të bëhet pa pagesë. 

“Alban Krasniqi i bashkohet ekipit tim, si këshilltar i jashtëm politik, përvoja e tij në qeverisjen lokale është tejet e dobishme dhe për këtë arsyje ndihem i nderuam që ai është tashmë pjesë e ekipit tonë duke dhënë këtë kontribut pro bono (pa pagesë), pra pa ndikuar në buxhetin e shtetit”, ka shkruar më tej ai./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë