Gazeta10

Mospërfshirja e Veteranëve, Pacolli akuza Qeverisë se me politikat e saj po i thellon problemet socio-ekonomike

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka reaguar për kalimin e ligjit për pagën minimale, duke thënë se ai nuk sjell përfitime për qytetarët, por përkundrazi ka shkaktuar diskriminim meqë janë lënë anash veteranët e UÇK-së.

Pacolli ka shkruar se politikat ekonomike dhe sociale në vend nuk po bëhen për të zgjidhur problemet, por për t’i thelluar to edhe më shumë.

Ai ka përmendur edhe humbjen që ka pësuar Trusti si pasojë e investimeve të gabuara pa mekanizma kontrolli, derisa pozita kundërshtoi tërheqjen nga qytetarët.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?