Gazeta10

Nën emocione, Dugolli teksa flet për Srebrenicën: ‘Më kujtohet vetja në burgun e Dubravës’

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli në emisionin “Politiko” nën emocione flet për Gjenocidin në Srebrenicë.

Dugolli thotë se Kosova dhe Bosnja që të dyja kanë përjetuar gjenocid, por që gjenocidi në Kosovë nuk krahasohet me atë të Bosnjës.

Ai gjithashtu tregon edhe momente edhe qëndrimit në Burgun e Dubraves, raporton Gazeta10.

“Gjenocidi është i provuar ndonëse jo zyrtarisht në Burgun e Dubraves, gjenocidi i kryer në Srebrenicë gjithë ata persona të pafajshëm të maltretuar e të vrarë, pashmangshëm kthehem dhe e kujtojë të njëjtën skenë që na ka ndodhur në burgun e Dubravës, ndonëse e kisha fatin që shpëtova por që shumë shok e miqë mbeten aty”, tha ai në Kanal10.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur