Gazeta10

“Një milimetër afër për me humbë mbështetjën e aleatëve” / Gjini tregon çka po flitet

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini në emisionin “Politko” ka folur edhe rreth marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe aleatëve.

Gjini tha se kryeministri i Kosovës, qytetarëve të këtij vendi i’a ka krijuar përshtypjen e gabuar sa i përket aleatëve, raporton Gazedta10.

Ai shton se fajtori i vetëm për sanksionet ndaj Kosovës është kryeministri Kurti dhe qeveria e tij.

“Pse neve në takime të veçanta së bashku me përfaqësuesit e Vetëvendosjes na thojnë kemi ardhë në një milimetër me e humb plotësisht mbështetjen e aleatëve kryesor të juaj, edhe kjo nuk ka ndodh para gjashtë muajëve apo para një javë, kjo është duke u thënë në vazhdimësi, dhe këtë gjë e kanë dëgjuar edhe shumë njerëz të tjerë që kanë qenë së bashku me mua, kush ka gabu, faji i vetëm është i Albin Kurtit dhe i Qeverisë së tij, dhe prapë ne si pjesë e Opozitës jemi duke u munduar ta minimizojmë dëmin që ju është bërë shtetit të Kosovës”, tha ai në Kana10./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur