Gazeta10

Osmani i bën festë lamtumirëse ambasadores holandeze

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim lamtumirës ambasadoren e Holandës, Carin Lobbezoo.

Osmani ka grumbulluar gratë ambasadore në Kosovë në një festë vetëm me gra, duke thënë se kontributi i ambasadores holandeze ka qenë i jashtëzakonshëm në forcimin e grave në diplomaci.

“Së bashku me gra ambasadore të shquara në Kosovë, festuam shërbimin e jashtëzakonshëm të ambasadores së Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo dhe forcën e grave në diplomaci.

Ky tubim nuk ishte thjesht një lamtumirë, por një dëshmi e forcës dhe ndikimit të grave në diplomaci. Së bashku, ne formojmë një botë më gjithëpërfshirëse dhe të barabartë” shkroi Osmani.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë