Gazeta10

Osmani ‘pajtohet’ me Kurtin, e ‘zhdukë’ nga fotografia Gërvallën!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, duket se i ka mbetur shumë hatri në kryediplomaten Donika Gërvalla, e cila nuk e ka konsultuar për letrën që ia ka dërguar kryetarit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës.

E para e vendit ka shkruar një status për përvjetorin e Lidhjes së Prizrenit, ku ka marrë pjese edhe kryediplomatja Gërvalla.

Për këtë ngjarje që është mbajtur dje, Osmani ka postuar edhe disa fotografi, por në asnjë prej tyre nuk është afër Gërvallës.

Vetëm në njërin prej tyre shihet kryetarja e Listës Guxo.

Madje, Osmani ka zgjedhur të posti një foto me kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca, ndërsa ministrja Gërvalla “mbulohet” nga një valltar.

“Lidhja e Prizrenit mbetet e gravuar përgjithmonë në mendjet dhe zemrat e secilit shqiptar si testament i natyrshëm i shpirtit të kombit tonë! Mbrëmë shënuam përvjetorin e kësaj ngjarjeje historike, që përkon edhe me 25 vjetorin e çlirimit të shtetit tonë.”, ka shkruar Osmani.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube