Gazeta10

Osmani për sulmin në Turqi: Solidaritet i plotë me Erdoganin, shërim të shpejtë policëve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit në Turqi, duke shprehur solidaritet të plotë me homologun e saj turk.

Osmani përmes një postimi në “X” ka uruar shërim të shpejtë për policët e plagosur.

“Solidariteti ynë i plotë për Presidentin Recep Tayyip Erdogan dhe popullin rezistent të Turqisë pas sulmit frikacak terrorist të sotëm në Ankara. Shpresojmë në shërim të shpejtë të policëve të plagosur”, ka shkruar Osmani.

Pas publikimit të pamjeve të para nga ky sulm, tashmë janë publikuar edhe pamjet të reja, ku siç shihet makina e dy terroristëve u ndal jashtë Ministrisë së Brendshme pak sekonda para shpërthimit shumë të fuqishëm që ndodhi.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
Sadiku
Sadiku: I vrari kishte qëndruar në shtëpi bashkë me fëmijët në Arbëri para neutralizimit