Gazeta10

Pacolli: Sanksionet e BE-së ndaj Kosovës janë zhgënjim i madh

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se sanksionet e Bashkimit Evropian kundër Kosovës janë një zhgënjim i madh dhe rrezikojnë kredibilitetin e saj te populli i Kosovës.

Ai ka thënë se BE-ja me këtë do të dështojë sërish në dialog, shkruan Gazeta10.

“Sanksionet e BE-së kundër Kosovës janë një zhgënjim i madh dhe rrezikojnë kredibilitetin e saj te populli i Kosovës. Në Kosovë kërkohet rend dhe ligj dhe kjo vlen në të gjithë territorin. BE-ja ka dështuar vit pas viti në dialog dhe rrezikon ta bëjë këtë sërish, me këtë akt.”, ka shkruar Pacolli./Gazeta10

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat