Gazeta10

Pamje dramatike në Zveçan, momenti kur dëgjohen të shtënat e kallashnikovit (Video)

Situata vazhdon të jetë e tensionuar në veri të vendit.

Madje në Komunën e Zveçanit, ka pasur edhe të shtëna armësh.

Përmes një video dëgjohet të shtënat me kallashnikov që nuk dihet se a kanë qenë të shkrepura nga policët apo qytetarët serbë, por këta të fundit menjëherë fillojnë të largohen nda vendi.

Pas të shtënave, disa qytetarë kanë filluar të largohen prej aty, derisa në pamjet e publikuara dëgjohen edhe bërtitma.

Nuk dihet saktë se të shtënat a kanë qenë të policisë, apo shkrepje të qytetarëve serbë.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën