Gazeta10

Pas raportimit në Kanal 10, banorëve të Lagjes Arbëria u rikthehet ndriçimi publik

As 24 orë nga raportimi i ankesës në emisionin Raport të Kanal 10, banorëve të lagjes Arbëria  në kryeqytet u është rikthyer ndriçimi publik.

Kjo pasi, mediumi 10 pas ankesës së shtruar nga banorët e asaj lagje, përmes linjës direkte kishin kontaktuar drejtrorin e shërbimeve publike të komunës së Prishtinës, Bekim Brestivcin, i cili edhe kishte premtuar se do zgjidhej ky problem.

“Problemin që e kemi pasur me ndriçim të rrugëve që një javë ditë, faleminderit prej kompanisë që ish dal sot e kish rregullu,e dhe u kry puna. Krejt lagjia ishte në terr “, tha njëri prej banorëve të kësaj lagje.

Emisioni Raport i Kanal 10 po vazhdon të dëgjoj e publikoj ankesat e parashtruara nga banorë të ndryshëm të komunave në vend. /Gazeta10/

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë