Gazeta10

Pas Thaçit, Specialja i vazhdon paraburgimin edhe Veselit

Pas ish-presidentit të Kosovës, edhe ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit i është vazhduar paraburgimi nga Specialja.

Gjykata Speciale, ndonëse është ditë pushimi në Kosovë, ka vazhduar punën e saj, përkundër që është gjykatë e Kosovës.

Vendimi është nxjerrë nga kryetari i Trupit Gjykues, Charles Smith.

Me këtë rast, i është dhënë afat Prokurorisë që parashtresat për rishikimin tjetër të paraburgimit t’i dërgojë deri më 27 prill.

Në vendimin e publikuar sot, Gjykata Speciale thekson se arsyet e mbajtjes së Veselit në paraburgim vazhdojnë të jenë të qëndrueshme.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit