Gazeta10

“Po avancojnë”, Aliu viziton punimet në rrugën Prishtinë-Podujevë

Ministri i Infrastrukturës Liburn Aliu, së bashku me zëvendësin e tij Hysen Durmishin, kanë vizituar punimet në aksin rrugor Prishtinë-Podujevë.

Aliu tha se po vazhdojnë me intenstitet të shtuar punimet në këtë projekt të cilin ai e konsideron një ndër më të rëndësishmit.

“Tani që është rritur fluksi i qarkullimit të automjeteve në sezonin e verës, punimet për ndërtimin e aksit rrugor Prishtinë-Podujevë, po vijojnë me intensitet të shtuar, për të lehtësuar qarkullimin e automjeteve e për të rritur sigurinë rrugore”, shkroi ai në Facebook./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur