Gazeta10

Prigozhin konfirmon se trupat e tij po tërhiqen, thotë se e bëri për të “shmangur gjakderdhjen”

Bjellorusia ka njoftuar se kreu i grupit Wagner, Yevgeny Prigozhin ka rënë dakord për të de-përshkallëzuar situatën në Rusi.

Tani, Prigozhin ka lëshuar një video mesazh duke konfirmuar se trupat e tij po kthehen në bazat e tyre për të “shmangur gjakderdhjen”, shkruan Skynews.

Ai thotë se “ka dhënë urdhrin për t’u kthyer për shkak të rrezikut të derdhjes së gjakut”.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur