Gazeta10

Rakiq nga Beogradi: QUINT-i na kërkoi ta njohim pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka thënë se QUINT-i i ka kërkuar Listës Serbe që ta njohin pavarësinë e Kosovës, shkruan Gazeta10.

Rakiq tha se QUINT-i po e mbështet vendimin e Prishtinës për targat dhe siç është shprehur ai një lloj dokumenti për hyrje-dalje.

“Mesazhet kryesore që dëgjuam ishin këto – vendet e tyre e mbështesin pavarësinë e Kosovës dhe prandaj edhe ata (ambasadorët) e mbështesin atë. Ata gjithashtu mbështesin vendimet e marra nga Prishtina, e në veçanti theksuan se përkrahin vendimet e Prishtinës për targa dhe një lloj dokumenti hyrje-dalje”, tha ai në një konferencë për media nga Beogradi, raportojnë mediat në Serbi, raporton B92, transmeton Gazeta10.

Rakiq ka thënë se vendimi për targat nuk është në përputhje me Marrëveshjen e Brukselit.

 “Vendimi për targat nuk është në përputhje me marrëveshjen e Brukselit”, shtuar ai. / Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri