Gazeta10

Rama: Nuk është faji i presidentës që Kurti e Rama bëjnë lojëra politike

Analisti Fidan Rama në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadikun” ka komentuar marrëdhëniet e kryeministrit Kurti dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Sipas tij, nuk është faji i presidencës që dy kryeministrat bëjnë lojëra politike, raporton Gazeta10.

“Nuk është faji i presidentës që Edi Rama dhe Albin Kurti bëjnë lojëra të tila politike për interesa të tyre, aspekti ideologjik i Kurtit është majtist këtë e dim të gjithë, tek teoria konspirative që secilin veprim që e bënë Edi Rama në raport me Kurtin siq i bënë tani apo edhe në tëq ardhmen, kjo i ndihmon zotit Kurti në aspektin elektoral”, tha ai në Kanal10.

Sipas analistit, Edi Ramës i konvenon me qëndru në pushtet Albin Kurti./Gazeta10

NË FOKUS

arlind-gashi1
Rast i rëndë: U godit nga vetura në parkingun e një pompe, zbardhen detaje të reja për vdekjen e Arlind Gashit
Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare