Gazeta10

Rama takon Sunakun, bisedojnë për problemin e emigrantëve: Edhe Dua Lipa është emigrante shqiptare

“Duam të sigurohemi që komuniteti shqiptar këtu jo vetëm të ndihet i sigurt por edhe i nderuar”.

Kështu u shpreh kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në takimin me kryeministrin britanik Rishi Sunak në Londër.

Në vizitën e parë në 10 Downing Street, kreu i qeverisë shqiptare theksoi se sikurse britanikët nuk janë të gjithë James Bond apo Mr. Bean, ashtu edhe shqiptarët nuk janë personazhe që dalin nga filmi “Taken”.

Sipas tij, Dua Lipa është thjesht një këngëtare britanike, por emigrante shqiptare si të tjerë që kanë shkuar në Londër të këndojnë, të gatuajnë dhe të kujdesen për britanikët.

“Të bëjmë të pamundur për të goditur rrjetet kriminale dhe të shmangim që njerëz të pafajshëm të bien në grepin e tyre. Ashtu si të gjithë britanikët nuk janë James Bond o Mr. Bean, shqiptarët nuk janë personazhe që dalin nga ‘Taken’. Ashtu si djali vjen më një varkë, nuk është thjesht një shqiptar, por një tablo e gjerë. Dua Lipa nuk është thjesht një këngëtare britanike, por emigrante shqiptare si të tjerë që kanë ardhur këtu të këndojnë, gatuajnë e kujdesen për ju”, është shprehur Rama, raporton A2news.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat