Gazeta10

Rohde përgëzon Pecin: Ushqimi dhe birrat janë shumë më të mira pa duhan

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka përgëzuar ministrin i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Pecin për nisjen e implementimit të Ligjit kundër Duhanit.

Rohde përmes një postimi në Twitter ka thënë se ushqimet dhe birrat janë më të mira pa duhan përreth.

“Lajm i mirë që Min. Peci ka filluar të zbatojë rregulloret ekzistuese të ndalimit të duhanit në restorante, bare etj. Përmes inspektimeve të rrepta të pajtueshmërisë. Ushqimi dhe birra janë shumë më të mira pa duhan rreth jush, dhe shumë më të shëndetshme për të gjithë ne”, ka shkruar ambasadori.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë