Gazeta10

Sadiku dhe analistët lundrojnë në liqenin e Ohrit, kujtojnë Thaçin me anije në Ujman

Një ditë para takimit Kurti-Vuçiq në Ohër të Maqedonisë së Veriut, gazetari dhe autori i emisionit “Politiko”, Kushtrim Sadiku ka raportuar live në “Info10” ku bashkë me analistët Halil Matoshi e Blerim Gashi kanë diskutuar mbi zhvillimet që do të ndodhin ditën e neserme në këtë qytet.

Ata duke lundruar me anije të cilën e drejtonte gazetari Sadiku kanë kujtuar një moment të veçantë të ish Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi duke lundruar me anije në liqenin e Ujmanit bashkë me drejtorin e atëhershëm të Policisë së Kosovës.

Me këtë rast analisti Halil Matoshi ka deklaruar se ka qenë një fotografi e një burrështetasi i cili e kontrollon dhe mbikëqyrë territorin e Kosovës.

Ai ka uruar që Thaçi të dalë i pafajshëm dhe UÇK-së të mos njolloset. /Gazeta10/

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)