Gazeta10

Se pagoi dënimin prej 350 euro, arrestohet një serb në Jarinje

Policia ka bërë të ditur se ka arrestuar një person të nacionalitetit serb në pikëkalimin kufitar në Jarinje.

Sipas njoftimit, personi i ndaluar me iniciale M. C., kërkohej me urdhër arrest nga Gjykata Themelore në Mitrovicë, pasi i njëjti ishte dënuar më parë nga kjo gjykatë në vlerë monetare prej 350 euro për veprën penale “mashtrim”.

“I njëjti është ndaluar meqë kërkohej me urdhër arrest nga Gjykata Themelore në Mitrovicë, pasi ishte dënuar më parë nga e njëjta gjykatë me 350 euro, zëvendësuar me 17 ditë burgim, për veprën penale mashtrim”, thuhet në njoftimin e gjykatës.

Tutje, gjykata bëri të ditur se në lidhje me rastin të gjitha veprimet e mëtejme do të ndërmerren në bashkëpunim me organet e drejtësisë.

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova