Gazeta10

Selmanaj: Më mirë se urimet do të ishte implementimi i vlerave amerikane nga qeveria e Kurtit

Në përvjetorin e pavarësisë së ShBA;ve, deputeti i LDK’së, Driton Selmanaj, ka thënë se përveç urimeve të zyrtarëve të qeverisë, për ShBA’të më e rëndësishme do të ishte nëse qeveria e Kurtit dhe shumica parlamentare e VV-se do t’i përvetësonin vlerat amerikane.

Selmanaj përmes një shkrimi në Facebook i ka listuar disa vlera amerikane, për të cilat thotë se qeveria Kurti nuk i implementon.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e tij:

NUK është vlerë amerikane të shkelësh Kushtetutën e Republikës me dhjetra herë.

NUK është vlerë amerikane të sulmosh gjykatat.

NUK është vlerë amerikane të tentosh të kontrollosh ekonominë e lirë të tregut.

NUK është vlerë amerikane të tentosh të kontrollosh dhe të mbyllësh mediat.

NUK është vlerë amerikane të nënshkruash kontrata sekrete multimilionëshe.

NUK është vlerë amerikane ta shkatërrosh administratën shtetërore.

NUK është vlerë amerikane ta fyesh dhe ta sulmosh opozitën.

NUK është vlerë amerikane të falësh borxhet ndaj shtetit. Etj, etj.

Prandaj, më e rëndësishme se urimet dhe simbolikat me flamur amerikan, do të ishte implementimi i vlerave amerikane nga qeveria e Albin Kurtit.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur