Gazeta10

​Serie A cakton datën e “Derby della Madonnina”

Serie A e ka konfirmuar se përballja mes Milanit dhe Interit do të luhet të hënën, më 22 prill, në të njëjtën datë kur do të zhvillohet derbi mes Romës dhe Bolognas.

Serie A ka publikuar datat dhe oraret e ndeshjeve për xhirone 31-të, 32-të dhe 33-të.

Xhiro e 31-të do të fillojë të premten, më 5 prill, me një takim mes Salernitanas dhe Sassuolos, ndërsa do të përfundojë të hënën, më 8 prill me udhëtimin e Interit në Udinese.

Xhiro e 32-të do të nisë më 12 prill në orën 20:45 me përballjen Lazio-Salernitana. Do të përfundojë gjithashtu të hënën, por këtë herë me dy ndeshje: Fiorentina–Genoa dhe Atalanta–Hellas Verona.

Xhiro e 33-të do të fillojë më 19 prill me Genoa-Lazio dhe Cagliari-Juventus dhe do të përfundojë të hënën me Bologna-Roma, një lojë kyçe në garën për top 4 dhe “Derby della Madonnina” midis Milanit dhe Interit.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë