Gazeta10

SHBA akuzon Rusinë për rrezikim të një aksidenti të tmerrshëm bërthamor në Ukrainë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar Rusinë për provokim të një aksidenti të tëmerrshëm bërthamor në Ukrainë, raporton Gazeta10.

Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar Rusinë për përdorimin e termocentralit më të madh bërthamor të Ukrainës si një “mburojë bërthamore” duke vendosur trupa atje, ku kanën parandaluar forcat ukrainase të kthejnë zjarrin dhe kështu kanë rrezikuar një aksident të tmerrshëm bërthamor, shkruan Reuters transmeton Gazeta10.

Sekretari i Shtetit,Antony Blinken, tha se Shtetet e Bashkuara ishin “thellësisht të shqetësuara” që uzina e Zaporizhzhia, për të cilën Rusia u akuzua për gjuajtje me predha në mënyrë të rrezikshme në mars, ishte tani një bazë ushtarake ruse e përdorur për të qëlluar mbi forcat ukrainase aty pranë. / Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)