Gazeta10

‘Spiunimi’ – Musa: E rrezikshme nëse ka në kryeministri apo presidencë

Avokati Skender Musa në emisionin “Raport me Naim Sadikun” ka komentuar arrestimin e dy spiunave shqiptar në Kosovë.

Ai ka folur edhe rreth pretendimeve se mund të ketë spiuna edhe në institucione, raporton Gazeta10.

Musa gjithashtu ka thënë se është shumë e rrezikshme nëse në presidencë apo në kryeministri mund të ketë spiuna.

“Më e ndjeshme është përfshirja e spiuanve tek policia që merret me hetime, prokuroria por edhe gjykatat, mirëpo është e ndjeshme edhe nëse punon dikush në kryeministri apo presidencë”, tha ai në Kana10.

Avokati shton se ka më shumë rritje të numrave të cilët pretendohen se janë të dërguar nga BIA se sa janë realisht./Gazeta10

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë