Gazeta10

Sulmuesi italian i hapur t’i bashkohet Juventusit

Sulmuesi italian Domenico Berardi është i hapur për t’u bashkuar me Juventusin këtë verë, por “Bianconerët” ende nuk kanë hapur bisedime me Sassuolo-n .

Anësori italian i dëmtuar ka dhënë dritën jeshile për t’iu bashkuar Juventusit këtë verë, raporton La Gazzetta dello Sport. Në vitin 2016, ai refuzoi një lëvizje në Torino, ndoshta nga frika se do të kishte pasur vështirësi për të gjetur hapësirë.

Verën e kaluar, ai ra dakord për kushtet personale me “Bianconerët”, por Sassuolo refuzoi ta shiste për më pak se 30 milionë euro.

Tani që “Neroverdi” kanë rënë në Serie B, Juventus mund të ketë një shans për të nënshkruar me Berardin me një çmim të lirë edhe nëse negociatat mes dy klubeve nuk kanë filluar ende.

Sigurisht, ata do të kërkojnë më pak se 30 milionë euro pasi Berardi nuk po bëhet më i ri dhe pritet të qëndrojë jashtë fushës deri në fund të vitit me një dëmtim të tendinit të Akilit.

Juventusit do t’i duhet të nënshkruajë më shumë se një anësor këtë verë, veçanërisht pasi vendosi Federico Chiesan në treg.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë