Gazeta10

SunnyHill jep informacione për pjesëmarrësit që do jenë aty

Festivali “Sunny Hill Festival” ka dhënë informacione për pjesëmarrësit që do të jenë aty, raporton Gazeta10.

Me 4 gusht kur edhe fillon festivali, në hyrje, do të ketë kontroll të sigurisë.

Më tej, pjesëmarrësit me vete duhet të kenë edhe ID/pasaportën dhe biletën e printuar apo digjitale.

Po ashtu nga njoftimi i festivalit në Twitter është bërë e ditur edhe një numër i gjësendeve që janë të ndaluara t’i merrni me vete.

Kujtojmë se ky festival këtë vit fillimisht e kishte anuluar mbajtjen e tij në Kosovë për shkak të pakënaqësive të organizatorëve me shtetin, me pastaj  vendimi ka ndryshuar dhe ai fillon me 4 gusht. / Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë