Gazeta10

Tahiri për Vitin e Ri kujton krerët e UÇK-së në Hagë: Ata i dhanë kuptim e shije çdo feste

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka uruar qytetarët për festën e Vitit të Ri.

Ai tha se me mendje janë tek ata që “janë privuar nga festa pranë familjeve por të cilët i kanë dhënë kuptim e shije çdo feste, që nga liria e pavarësia jonë si dhe ngritja e shtetit modern të Kosovës”.

Postimi i plotë:

Të dashur miq e të nderuar qytetarë

Nga zemra, ju uroj një vit të begatë, me shëndet, lumturi e përmbushje aspiratash në çdo sferë. Në këtë mbrëmje të ndërrimit të viteve, me mendje jemi tek ata që janë privuar nga festa pranë familjeve por të cilët i kanë dhënë kuptim e shije çdo feste, që nga liria e pavarësia jonë si dhe ngritja e shtetit modern të Kosovës.

Qoftë vit i mbarë për të gjithë.

Gëzuar Vitin e Ri 2023!

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka uruar qytetarët për festën e Vitit të Ri.

Ai tha se me mendje janë tek ata që “janë privuar nga festa pranë familjeve por të cilët i kanë dhënë kuptim e shije çdo feste, që nga liria e pavarësia jonë si dhe ngritja e shtetit modern të Kosovës”.

Postimi i plotë:

Të dashur miq e të nderuar qytetarë

Nga zemra, ju uroj një vit të begatë, me shëndet, lumturi e përmbushje aspiratash në çdo sferë. Në këtë mbrëmje të ndërrimit të viteve, me mendje jemi tek ata që janë privuar nga festa pranë familjeve por të cilët i kanë dhënë kuptim e shije çdo feste, që nga liria e pavarësia jonë si dhe ngritja e shtetit modern të Kosovës.

Qoftë vit i mbarë për të gjithë.

Gëzuar Vitin e Ri 2023!

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur