Gazeta10

Takimet e presidentes me amerikanët, Sadriu: Po e forcon marrëdhënien strategjike me SHBA-në

Prindon Sadriu, bashkëshorti i Osmanit, ka thënë se presidentja ka pasur komunikim intensiv me aleatë në prag të samitit të NATO’s.

Ai ka thënë se brenda më pak se 3 javësh janë zhvilluar këto aktivitete:

– Letër Presidentit Biden

– Takim me Zëvendës Presidenten, Kamala Harris

– Takim me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken

– Takim me Këshilltarin për Siguri Kombëtare, Jake Sullivan

– Takim me Drejtorin e Lartë për Evropë në Këshillin e Sigurisë Kombëtare, Ambasador Mike Carpenter

– Takim me Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, Jim O’Brien.

Sadriu ka thënë se presidentja Osmani “po forcon marrëdhëniet strategjike mes Kosovës dhe ShBA-së në përputhje me vullnetin qytetar, duke siguruar mbështetje të vazhdueshme për të ardhmen e Kosovës”./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur