Gazeta10

Vazhdon keqpërdorimi i armëve në Shqipëri, OSBE asiston për uljen e përhapjes së tyre

Në Shqipëri po vazhdon problemi i përhapjes së keqpërdorimit të armëve.

Për të ulur rrezikun e përhapjes së tyre, OSBE prezantoi në Elbasan projektin e asistencës ndaj autoriteteve.

Ambasadori mori pjesë në mbledhjen e Këshillit Vendor për Siguri publike ku dhe nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi dhe mirëkuptimi me bashkinë Elbasan.

OSBE vuri në dukje se problemi i armëve të lehta nuk është vetëm shqiptar ndaj dhe asistenca e këtij projekti do të shtrihet edhe në vendet e rajonit, raporton Euronews.al.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë