Gazeta10

Vdes 22-vjeçari nga Krusha e Madhe në një aksident në Francë (FOTO)

Një mërgimtar nga Krusha e Madhe, vetëm 22-vjeç, ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti trafiku në Francë.

Erjon Duraku, ishte duke u kthyer nga puna kur ndodhi fatkeqësia.

“Ashtu si shumë mërgimtarë të tjerë, Erjoni po përgatitej të vinte në Kosovë gjatë këtyre ditëve. Megjithatë, Zoti deshi që ai të kthehej në Atdhe në një mënyrë tjetër. Trupi i tij do të varroset në tokën e Krushës së Madhe dhe rreth detajeve të varrimit do t’ju njoftojmë në ditët në vijim”, thuhet në njoftimin e fshatit Krushë e Madhe.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë